دانلود آهنگ جدید ایران در حال خروج نیروهای خود از سوریه است!؟/ طرح بعدی تهران چیست؟

حضور نیروهای ایران در سوریه، همواره یکی از مسائلی بوده که آمریکا، اسرائیل و برخی کشورهای عربی بارها روی آن مانور داده و خواستار خروج نیروهای ایرانی از سوریه شده اند؛ درخواستی که بارها نیز با واکنش دولت سوریه روبه رو شد و دمشق از لزوم همکاری با نیروهای ایرانی برای مبارزه با تروریسم در سوریه تأکید ورزید.
به گزارش «»؛ در همین زمینه، در چند روز گذشته، خبرها و گزارش هایی از سوی برخی رسانه های وابسته به نیروهای معارض منتشر شد، مبنی بر اینکه ایران در حال عقب نشینی از سوریه و بیرون راندن نیروهایش از سوریه است.
در همین رابطه، پایگاه خبری «syrianobserver» وابسته به معارضان سوری مدعی شد، ایران طرح جدیدی برای حضور در عرصه میدانی سوریه دنبال می کند و قرار نیست، کامل از سوریه عقب نشینی کند.
در ادامه مطلب این پایگاه وابسته به معارضان سوری آمده است: نیروهای ایرانی در حال عقب نشینی از برخی مناطق سوریه و جایگزین شدن نیروهای روسی به جای آن ها هستند؛ اما این به معنای پایان حضور ایران در سوریه نیست.
در یک گام و اقدام شگفت آور دو منطقه از سوریه، شاهد عقب نشینی نیروهای ایرانی بود و نیروها و تجهیزات روسیه جایگزین این نیروها شدند؛ تحولی که دو کشور بدون سر و صدا و در بحبوحه تحولات دیگر و از جمله جنگ در ادلب به پیش بردند.
یکی از این مناطق دیرالزور بوده که ایران تمام نیروهای خود را از شهر المیادین در این استان به سوی ابوکمال در جنوب اعزام کرده و نیروهای روسی جای نیروهای ایرانی در این منطقه را گرفته اند. این در حالی است که به گفته رسانه های وابسته به دولت سوریه، نیروهای روسی که وارد دیرالزور شدند، صرفا شامل نیروهای ویژه و تجهیزات ضد موشکی می شوند.
از سوی دیگر، این پایگاه وابسته به معارضان سوری در ادامه مدعی شد که نیروهای ایرانی هفته گذشته نیز پایگاه هوایی t-4 در حومه حمص را ترک کردند که یکی از مهم ترین پایگاه های حضور نیروهای ایرانی در سوریه بوده است.

طرح جدید؟
«ناور اولیور»، مدیر واحد اطلاعات در مرکز عمران مطالعات استراتژیک، در بیانیه هایی در پایگاه اینترنتی «آلسوریا نت» مدعی شد: ایران طرح جدیدی برای محافظت از خود در سوریه دنبال می کند و به نظر می رسد، نیروهای ایرانی از هیچ منطقه ای از سوریه خارج نخواهند شد. در واقع، ایران تا زمانی که یک طرح جایگزین برای تأمین منافع خودش در سوریه نداشته باشد، در سوریه خواهد ماند. با این حال، ایران به دنبال آن است تا بیشتر نیروهای هوادار خود را فعال کند تا اینکه مستقیم نقش آفرینی کند.
اولیور مدعی شد، بخشی از نیروهای تحت هدایت ایران، در تشکیلات و نیروهای نظامی و امنیتی تحت هدایت بشار اسد و ارتش سوریه ادغام شده اند. وی در ادامه مدعی شد که نیروهای تیپ امام حسین(ع) در دیرالزور، به لشکر چهارم ارتش سوریه که در آنجا حضور دارند، پیوستند، در حالی که نیروهای تیپ ابوالفضل العباس(ع) به گارد ریاست جمهوری ملحق شدند.
اولیور بر همین اساس می گوید: خروج ایران از سوریه به معنای از دست رفتن منافعش در سوریه نیست، بلکه ایران تلاش دارد با استفاده از نیروهای مورد حمایت خود نفوذش در سوریه را تثبیت کند. از سوی دیگر، ایران با این کار، در ظاهر به دنبال پاسخ مثبت به درخواست های بین المللی جهت خروج نیروهایش از سوریه است و می تواند از طریق منافع درازمدت خود در سوریه را بدون حضور مستقیم نیروهایش تأمین کند.
این پایگاه وابسته به معارضان سوری در پایان مدعی شد: ایران علاوه بر تکیه بر نیروهای تحت حمایت خود، پایگاه های نظامی خود را نیز در نزدیکی مواضع و پایگاه های روسی مستقر می کند تا از حملات هوایی اسرائیل در امان بماند!